Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Stevnenytt 11/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 22. Jun 2021

Vi har mye å glede oss over etter nok en avsluttet stevnehelg.
DOR har mange ryttere som konkurrerer på alt fra D-stevner til de større internasjonale, og med meget gode resultater.

Som vanlig starter vi med å gi omtale av de seirende ekvipasjer i løpet av helgens stevner.
Starter i Sverige; på CSI5* stevnet i Stockholm red Ingrid Gjelsten hesten Jackson vd Bisschop til seier i søndagens U25 Grand Prix (1,50m).
På hjemmebane (elitestevne Linnesvollen) seiret Celina Eknes Hegna/Portobello Road i 1,10m.
Fredagens 1,20m ble vunnet av Emma Tallulah Behn på hesten Fetoucha

I Sopot (Polen) stilte Norge lag i helgens Longines FEI Jumping Nations Cup. Gledelig var det at halvparten av laget som representerte, bestod av DOR-ryttere. Laget bestod av Johan-Sebastian og Victoria Gulliksen, som sammen med Marie Valdar Longem og Therese Søhol Henriksen endte på en respektabel fjerdeplass

Øvrige resultater
Stockholm:
Ingrid Gjelsten/Jackson vd Bisschop 10.pr i 1,50m
Geir Gulliksen/Grandino H 8.pr. 1,45m og 11.pr i 1,50m
Sopot:
Johan-Sebastian Gulliksen/Emmylou 11.pr. 1,50m
Victoria Gulliksen/David Guetta 8.pr. 1,50m
Arendal:
Philippa Porskrog Heiestad
Lundgreens Amazing Dancer 6.pr. LB
Ballyanchor Jigsaw 2.pr. LA+5
Linnesvollen:
Hedda Hagen Berentsen
JJ Casiska 3. og 8.pr. 1,20m-klasser
Lord Van De Groenendijk 10.pr. 1,20m
Avanti Undercover W 7.pr. 1,20m
Marte Samnøy Harstad/Clooney Ask 12.pr. 1,30m
Celine Eknes Hegna
Carato Z 4.pr. 1,10m
Portobello Road 2.pr. 1,10m, 2.pr. 1,20m
H Day van Bareelhof Z 15.pr. 1,35m, 9.pr. 1,40m
Martine Eknes Hegna/Iniesta 4.pr. 1,25m
Johannes Katteland Kihle
It’s My Girl 14.pr. 1,20m
Stutteri B’s The Sound Of Silence 12.pr. 1,10m, 4.pr. 1,15m
Karoline Lien/Hye 13.pr. 1,30m
Linn Veronica Mysterud/Fightings Girl 10.pr. 1,20m
Julie Askim Petersen
HG’s Bliss 11.pr. 1,35m
Gerlina S 6.pr. 1,30m, 4.pr. 1,40m
Sparkling Mr Boombastic 2.pr. 1,20m
Hannah Marie Rogne/Casper 8. og 10. pr. i 1,10m-klasser.
Sanne Sørlie/Evita H 11.pr. 1,30m
Alexandra Tønnesen/Avanti Diamani W 8.pr. 1,10m
Emilie Røsting Øverby/Viego Les Hauts 10.pr. 1,30m
Grenland:
Michelle Kaaresen Perryman/Al Bundy 5.pr. 1,10m
Tonje Tone Lundsberg/Glenfiddich 4.pr. 1,10m
Lommedalen:
Linnèa Paulsen/Kuli’s Maybe Magic 2.pr. 70cm (feil/stil)
Eline Werner Stenberg/Lakeview Will He Be 4.pr. 70cm (feil/stil)

Beklageligvis gikk det oss hus forbi, at Susanne Hjerpeland og Engas Satina stilte til start 13.juni, på D-stevne i dressur i regi av Hurum Rideklubb. Der ble resultatet en 4.premie i LB:4. (resultatlink)

Resultater:
Stockholm
Sopot
Arendal
Linnesvollen
Grenland
Lommedalen

Omtale ble det også på VG sport og i Ridsport .docx

Hestesport.no
20.juni Stockholm
20.juni Stockholm
20.juni Polen

 Vi gratulerer med en flott stevnehelg og ønsker dere alle lykke til videre!!


0 Kommentar

Kommentarer

Kommentarfelt er stengt

Levert av IdrettenOnline