Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Stevnenytt 10/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 7. Jun 2021

Gode resultater blant DORs ryttere har det blitt i løpet av den stevnehelgen vi nå, så vidt, har lagt bak oss.
Flere konkurranser har blitt arrangert her hjemme i Norge også, og det gleder vi oss fortsatt over. Veldig godt å «være tilbake igjen». Men ikke bare på norske baner har DOR-rytterne gjort det bra, vi har også meget gode resultater å melde om fra stevner i utlandet.

Ukens stevneoppdatering starter vi med våre seirende ekvipasjer:
På hjemmebane (Linnesvollen), på det andre elitestevnet i sprang, tok Emma Tallulah Behn på hesten Fetoucha førsteplassen i torsdagens 1,20m.

Hønespranget er et tradisjonsrikt stevne arrangert av Hønefoss og Ringerike Rideklubb. Seirende ekvipasje i både fredagens og lørdagens 1,20m-klasser ble Emilie Røsting Øverby og Viego Les Hauts.

I lørdagens 80cm feil/stil-klasse på D-stevnet til Bærum rideklubb gikk Philippa Porskrog Heiestad og ponnien Lundgreens Amazing Dancer av med seieren.
Samme dag red Sanne Sørlie hesten Evita H til seier i 1,30m.  

Øvrige DOR-resultater
Peelbergen (Nederland):
Victoria Gulliksen
David Guetta 7.pr. 1,50m, 3.pr. 1,50m
Papa Roach 5.pr. 1,50m GP (Se video på ClipMyHorse)
Belle Fayvinia Z 7.pr. 1,40m
Ingrid Gjelsten
Jovinal 12.pr. 1,35m
Violetta D 7.pr. 1,40m
Johan-Sebastian Gulliksen / Emmylou 13.pr. 1,40m

Valkenswaard (Nederland):
Geir Gulliksen / VDL Groep Quatro 5.pr. 1,45m

Opglabbeek (Belgia):
Marit Haarr Skollerud
Niara 3.pr. 1,45m
Ozella van de Poenjaard 7.pr. 1,30m

Linnesvollen:
Emma Tallulah Behn
Fetoucha 18.pr. 1,30m, 9.pr. 1,20m
Hedda Hagen Berentsen
Lord Van De Groenendijk 10. og 22.pr. 1,20m-klasser
Avanti Undercover W 20.pr. 1,20m
Kristin Granlund / Clara Alfarvad Z 11.pr. 1,20m
Martine Eknes Hegna / Isabelle 111 15.pr. 1,30m
Nora Krogsæter / Hummer D 2.pr. 1,20m
Karoline Lien / Hye 7. og 9.pr. 1,30m-klasser
Madeleine Alexandra Lien / Eh Quick Nina 6.pr. 1,35m
Linn Veronica Mysterud / Fightings Girl 7., 8. og 18.pr. i 1,20m-klasser
Julie Askim Petersen
Gerlina S 3.pr. 1,30m
Sparkling Mr Boombastic 4.pr. MB+5 (kat1)
HG’s Bliss 9.pr 1,30m
Hannah Marie Rogne / Casper(IX) 22.pr. 1,20m
Tina Wang Simensen / Happy Days 14. og to 16.premier i 1,30m-klasser. 

Bærum:
Philippa Porskrog Heiestad
Ballyanchor Jigsaw 4.pr. 80cm feil/stil 2.pr. 90cm feil/stil
I søndagens feil/stil klasse (90cm) ble det delt 2.premie mellom Philippas to ponnier Lundgreens Amazing Dancer og Ballyanchor Jigsaw
Sanne Sørlie / Evita H 3.pr. 1,20m

Hønefoss:
Michelle Kaaresen Perryman
Al Bundy 4.pr. 1m )
Kiki Ask 4.pr. 1m , 5.pr. 1,10m

 

Vi gratulerer med nok en helg som gav gode resultater både på norske og utenlandske stevner.

Resultater: Peelbergen   Valkenswaard   Opglabbeek   Linnesvollen   Bærum   Hønefoss

Se også hestesport.no 4.juni   4.juni    7.juni   7.juni

 


0 Kommentar

Kommentarer

Kommentarfelt er stengt

Levert av IdrettenOnline