Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Stevnenytt 24/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 24. Sep 2021

I skrivende stund, er vi inne i en ny stevnehelg, og innendørssesongen har begynt.
Vi ser av cup-oversiktene at det er gode resultater blant våre ryttere, og de gleder vi oss så klart over. 

Men i løpet av helgen som nå ligger bak oss er det mye bra å melde om, både fra sprang- og dressurkonkurransene rundt om.
På D-stevnet i dressur, i regi av Hurum Rideklubb, ble det seier i LB:4 for Susanne Hjerpeland og Engas Satina
Amalie Margrethe Rieber-Mohn og Whiskey tok 2.plassen i LC på D-stevnet til Fredrikstad og Omegn Rideklubb.
Bærum Rideklubb arrangerte også D-stevne i sprang og her tok Philippa Porskrog Heiestad 3.pr. i 90cm feil/stil med Lundgreens Amazing Dancer og 3.pr. i 90cm feil/stil med Ballyanchor Jigsaw.
Grenland L/E-stevne sprang
Celine Eknes Hegna tok 3.pr. i 1,35m NRyF ungdomscup med H Day van Bareelhof Z og 2.pr. i 1,20m med Portobello Road L
Karoline Lien / Quality You Della Caccia 6.pr. 1,35m
Madeleine Alexandra Lien / Castlefield Jess 3.pr. 1,30m
Julie Askim Petersen / Gerlina 3.pr. 1,30m
Hannah Marie Rogne og Late Night S 5.pr. 1,35m og med Diamant De Revel II ble det 2.pr. i 1,30m NRyF ungdomscup.
Emilie Røsting Øverby tok 4.pr. i 1,30m og 2.pr. i 1,40m med Viego Les Hauts, og med Lexi Lou 4. og 11. pr. i 1,20m-klasser.
I Roma red Geir Gulliksen Grandino H til 6.pr. i 1,45m.
Johan-Sebastian Gulliksen tok 10.pr. i 1,45/1,50m med Emmylou og 11.pr. i 1,50/1,55m med Exit Of Ice Z.
Peelbergen (Nederland)
Victoria Gulliksen og Bella Fayvinia Z 4.pr. 1,45m og med Ibiza 9.pr. 1,40m.
Ane Straumsheim og Carlotta 4.pr. 1,30/1,35m og 17.pr. i 1,30m.
  

Vi gratulerer nok en gang med en god stevnehelg for DORs ryttere, og selvfølgelig ønsker vi dem lykke til videre i 2021-sesongen. 

Resultater:
Hurum  Fredrikstad  Bærum  Grenland  Roma  Peelbergen

Se også hestesport.no 20.september


Som tidligere nevnt (se linker delt fra rytter.no) har klubben flere ryttere kvalifisert til Kingsland Oslo Horse Shows klasser.
Uttak til CSIO5*: Victoria, Geir og Johan-Sebastian Gulliksen
Kvalifisert fra NRyF ungdomscup og Sprangsportens Venner Cup:  Celine Eknes Hegna
Junior: Madeleine Alexandra Lien
Unge Ryttere: Ingrid Gjelsten og Jenny Krogsæter
Body Shop Cup: Philippa Porskrog Heiestad
Felleskjøpet Champion Cup: Ina Wilsbeck Zimowski.


Vi gleder oss til å se dere på KOHS 2021.


0 Kommentar

Stevnenytt 23/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 16. Sep 2021

Det merkes at det går mot høst, og dermed også mot finaler i cuper både for hester og ponnier.
Nok en aktiv stevnehelg ligger bak oss, og som før kan vi se at DORs ryttere fortsatt gjør det bra både på norske og utenlandske konkurransebaner. Gledelig for alle i klubben.

I Roma ble det seier i 1,30m for Ingrid Gjelsten og Alibi de la Roque.
I Arendal red Emma Tallulah Behn kategori 1 ponnien Lyncott Fancy Pants til seier i LA+5
På hjemmebane under Drammen Derby gikk førsteplassen i fredagens 1,20m til Linn Veronica Mysterud/Fightings Girl, mens lørdagens 1,20m ble vunnet av Ylva Aske Jacobsen/Querini. I fredagens 1m ble det førsteplass til Kristine Roseth og Libresca.

Øvrige resultater:
ROMA
Ingrid Gjelsten/Jackson vd Bisschop 3.pr. 1,40/1,45m samt 2.pr. 1,45m
Geir Gulliksen
Grandino H 5. og 7.pr. i 1,45m-klasser
VDL Groep Quatro 4.pr. 1,50m
PEELBERGEN (Nederland)
Johan-Sebastian Gulliksen/Emmylou 4.pr. 1,45m
ARENDAL
Emma Tallulah Behn/Lyncott Fancy Pants 2.pr. LA
LINNESVOLLEN:
Hedda Hagen Berentsen/JJ Casiska 4.pr. 1,20m
Linn Veronica Mysterud/Fightings Girl 2.pr. 1,20m
Hannah Marie Rogne
Late Night S 6.pr. 1,20m
Centaurus 4.pr. 1,20m
Kristine Roseth/Libresca 2.pr 1m
Ada Lindborg Rudi/Spot The Bear 2.pr. 1m
Twiggy Josefine Aas Sander/SR Auburn Dun Boy 2.pr. 80cm
GRENLAND
Vilde Høydahl/Lack of Paint ML 8.pr. 1m


Vi gratulerer med fin innsatsVi ønsker våre ryttere som skal ut på konkurransebanene kommende helg lykke til
 

Resultater:
Roma  Peelbergen  Arendal  Linnesvollen  Grenland

Se også hestesport.no 13/9

Oversikt over cup-resultater finnes på rytter.no


0 Kommentar

Stevnenytt 22/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 6. Sep 2021

En meget spesiell stevnehelg er nå over, og vi må bare igjen, si gratulerer med dine fantastiske EM-runder Victoria Gulliksen som red hesten Papa Roach til 9.plass i finalen. Tidenes beste norske EM (senior) prestasjon, og det er det bare å ta av seg hatten for!
Men, DOR har også hatt andre ryttere som har plassert seg helt i toppen i sine respektive konkurranser, og de skal vi så klart ikke glemme. 

Årets kretsmesterskap (Buskerud Rytterkrets) ble arrangert på Hønefoss.
Kretsmestre lag ponni
Eline Werner Stenberg / Lakeview Will He Be
Emma Tallulah Behn / Lyncott Fancy Pants
Philippa Porskrog Heiestad / Elegantia

Kretsmester ponni kat.1 individuelt Emma Tallulah Behn / Lyncott Fancy Pants

Sølv KM senior individuelt Eyvind Sverre Nistad / Gipsy Girl De Tiji

I Arendal ble det seier i NRYF ungdomscup (135m) på Celine Eknes Hegna og H Day van Bareelhof Z.
Med Portobello Road tok hun en 3.premie i 1,20m
Julie Askim Petersen / Claudio N.W 10.pr. 1,20m

I Riesenbeck red Ingrid Gjelsten hesten Alibi de la Roque til en 4.pr. i 1,30m 


GRATULERER ALLE SAMMEN MED FLOTT INNSATS! 

Se hestesport.no 5.september   6.september

Resultater
Riesenbeck   Hønefoss   Arendal



0 Kommentar

Stevnenytt 21/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 2. Sep 2021

August måned er over, men det legger ingen demper på stevneaktiviteten. EM sprang er i gang, og vi følger spent med på fortsettelsen. Denne helgen er det også Breeders og KM sprang for Buskerud Rytterkrets. DOR skal så klart følge med på våre ryttere og ønsker dem LYKKE TIL!
Men, helgen i løpet av helgen 27.-29. august har mange av våre ryttere gjort seg bemerket i konkurranser både i inn- og utland, noe vi fortsatt gleder oss stort over. Veldig hyggelig er det å se at ikke bare våre litt mer meriterte ryttere gjør det bra; men også klubbens ponniryttere.
For å si det på "godt norsk" Keep up the good work!


Philippa Porskrog Heiestad hadde et godt stevne i regi av Trøndelag Hestesportsklubb. Med ponnien Ballyanchor Jigsaw vant hun MB og med Lundgreens Amazing Dancer ble det seier i LA. 

Øvrige resultater:
Trøndelag
Philippa Porskrog Heiestad / Ballyanchor Jigsaw 2.pr. MB, 2.pr. MB+5
Hamburg
Geir Gulliksen / Grandino H 6.pr. 1,50m
Belgia
Marit Haarr Skollerud
Lancaster 4.pr. 1,40m
Big Bang de Genets 9.pr. 1,50m
Sørkadalen
Michelle Kaaresen Perryman / Kiki Ask 2.pr. 1,10m, 2.pr. 1,20m
Søndre Nordstrand
Bertine Hagen Berentsen / SR Hr.Olsen 2.pr. LC feil/stil
Eline Werner Stenberg / Lakeview Will He Be 3.pr. LC feil/stil
Madison Granlund / Vettel Z 3.pr. 1,10m

Resultater: Trøndelag  Hamburg  Belgia  Sørkedalen  Søndre Nordstrand

Se også hestesport.no  29.august


0 Kommentar

Stevnenytt 20/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 28. Aug 2021

I skrivende stund, er en ny stevnehelg begynt, og våre ryttere er igjen ute på konkurransebanene.
Vi ønsker dem alle lykke til. Men helgen som ligger bak oss, bød på mange gode resultater for DORs ryttere, både hjemme på Linnesvollen og på andre baner rundt om i landet, både på sprang-, dressur- og feltrittstevner.

Det er, som seg hør og bør, de seirende vi starter med i ukens oppdatering fra stevnefronten.
På Linnesvollen under Drammen Grand Prix (CSIO3*) vant Johan-Sebastian Gulliksen/Emmylou 1,45m.
Victoria Gulliksen red først Ibiza til seier i 1,35m og deretter tok hun 1.plassen i 1,45m med Belle Favinia.
Nora Krogsæter og Hummer D trakk det lengste strået i lørdagens 1,20m.
Sammenlagtvinner i Linnesvollen Pony Trophy ble Maria Hermine Berentsen på ponnien Kilminchy Chantelle.
I Trondheim ble det hele tre seire til Celine Eknes Hegna/Portobello Road: 1,10m, 1,15m og 1,20m.
 

Øvrige resultater fra helgen:
Linnesvollen
Cathrine Aas/Quinine 4. og 11. pr. i 1,20m-klasser
Hedda Hagen Berentsen/Avanti Undercover W 5. og 6.pr i 1,20m-klasser
Sofie Rieber-Mohn Borgen/Karius 5. 7. og 8.pr. i 1,10m-klasser
Ingrid Gjelsten 6. pr. i 1,45m med Jackson vd Bisschop og med Jovinal 3.pr. i 1,35m og 4.pr. i 1,45m
Kristin Granlund/Clara Alfarvad Z 11.pr. 1,30m
Geir Gulliksen/Edesa S Banjan 12.pr. 1,45m og 2.pr. i 1,40m
Johan-Sebastian Gulliksen
Mylord Myles 7.pr. 1,35m og 11.pr. 1,40m
Billy Cool 9.pr. i Teleplan Derby 1,45m
Victoria Gulliksen
Ibiza 2.pr. 1,40m
Ballenteskin Watch This 4.pr. i Teleplan Derby 1,45m
Madeleine Lien/Eh Quick Nina 10.pr. 1,35m og 5.pr. 1,40m
Hannah Marie Rogne
Centaurus 4.pr. 1,10m
Late Night S 5.pr. 1,20m
Marit Haarr Skollerud/Niara 7. og 11.pr i 1,40m-klasser
Ane Straumsheim/Townhead Ballulah 4.pr 1,40m
Twiggy Josefine Aas Sander/SR Auburn Dun Boy 2.pr. sammenlagt i Linnesvollen Pony Trophy
Louise Klouman Tegn/Happy 3.pr. FERD rideskolecup dressur
Trondheim
Celine Eknes Hegna/H Day van Bareelhof Z 2.pr. 1,40m Sprangsportens Venner Cup
Bærum
Philippa Porskrog Heiestad/Elegantia 2.pr. LB feil/stil og 3.pr i LB
Linnèa Paulsen/Kuil’s Maybe Magic 3. og 5.pr. i 80cm feil/stil klasser samt 6.pr i LB
Michelle Kaaresen Perryman/Kiki Ask 4.pr. 1,10m
Eline Werner Stenberg/Lakeview Will He Be 3.pr. i 80cm feil/stil
Borge
Kady Besseberg/Engas Mimosa 3.pr. FEIs program for 4-åringer (LC)
Moss
Josefine Randem/Casanova 4.pr. 1,20m
Drammen Ryttersportsklubb
Victoria Gulliksen/Ballenteskin Watch This 3.pr. 1,40m derby showklasse
Johan-Sebastian Gulliksen/Billy Cool 4.pr. 1,40m derby showklasse
Ullensaker
Charlotte Lundemo Stenbro/Charmour 4.pr. i H80 (feltrittsstevne)

Vi gratulerer dere alle med super innsats på deres respektive stevner, og ønsker alle DORs ryttere lykke til videre i årets sesong.

Resultatlink: Linnesvollen  Trondheim  Bærum  Borge  Moss  Ullensaker

Se også hestesport.no:
19.august
21.august 1
21.august 2
22.august 1
22.august 2
23.august 1
23.august 2


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline