Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Nytt fra stevnefronten uke 35/2020

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 2. Sep 2020

Vi har avsluttet nok en stevnehelg, både på hjemmebane og på andre stevnearenaer rundt om.

Som en kort oppsummering av helgens CSI3* stevne, kan vi bare ta av oss hatten for Irlands innsats under stevnets Nations Cup (viser til artikkel i Hestesport).
Selv om det ikke ble norsk seier, takker vi for innsatsen til våre lagryttere.

Men vi kan glede oss over flere seirende DOR-ekvipasjer i løpet av helgens stevner.
Siste klasse på Linnesvollen ble vunnet av (en som vanlig rask ekvipasje:) Veronica Mysterud og Fightings Girl (1,30m Silver Big GP).
På distriktsstevne i Bærum red to av våre ryttere til hver sin førsteplass:
Philipa Porskrog Heiestad / Ballyanchor Jigsaw vant LA (kat 3) og Irmelin Vilde Skåttun / No Jokes Zafira 1.pr. 1m.
På landsstevnet til Kristiansand og Søgne Rideklubb var det Åge Dagfinn Eide Askeland og hesten Pilote Des Trous Noirs som trakk det lengste strået i søndagens 1,35m-klasse; eneste feilfrie i begge faser.
På Hønefoss og Ringerikes «Hønesprang-stevne» red Øydis Standeren Pedersen på Cloe til seier i både fredagens og lørdagens LA klasse (ponni kat 1)
Malene Skålin og Melody vant lørdagens LA (ponni kat 2)
På D-stevne i dressur, arrangert av Vestre Bærum Rk., seiret Hilde Simensen Hafskjold på hesten Sequoia i MC:1.
Nok en seier til DOR-rytter ble det på stevnet til Grenland Ryttersportsklubb: Emilie Røsting Øverby red hesten Casper S til første plass i lørdagens 1,30m-klasse.


Øvrige DOR-resultater:
 
CIS3* Linnesvollen
Cathrine Aas / Quinine 10.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 7.pr. 1,30m (Silver Big GP)
Sofie Rieber-Mohn Borgen
Briljantbridge B 15.pr. 1,25m (Silver Big Tour)
Chupa Chup 5.pr. 1,30m (Silver Big GP)
Geir Gulliksen / Gin Chin van het Lindenhof 11.pr. 1,40m (Gold Medium Tour)
Johan-Sebastian Gulliksen / Billy Cool 2.pr. 1,50m (Derby)
Victoria Gulliksen / Ballenteskin Watch This 4.pr. 1,40m (Gold Medium Tour)
Celine Eknes Hegna / H Day Van Bareelhof Z 3.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 12.spr. 1,30m (Silver Big GP)
Martine Eknes Hegna / Zoraya 7 5.pr. 1,25m (Silver Big Tour)
Jenny Krogsæter / Wilano F. Damgaard 9.pr. 1,20m (Silver Small Tour), 5.pr. 1,20m (Silver Small Tour)
Veronica Mysterud / Fightings Girl 17.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 9.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Martine Ottesen / Hypoliet Vd Koelaar 13.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Julie Askim Petersen / Gerlina S 8.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 11.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Sanne Sørlie / Dalliante  7.pr. 1,15 (Silver Small Tour), 11.pr. 1,20m (Silver Small Tour)

Vilhelsmborg (DK) 
 Ane Straumsheim

Townhead Ballulah 10.pr. 1,35m
 Carlotta 13.pr. 1,30m  

Kristiansand/Søgne
Dagfinn Eide Askeland / Pilote Des Trous Noirs 5.pr. 1,20m
Eyvind Sverre Nistad
/ Gipsy Girl De Tiji 2. og 6.premie i 1,20m-klasser

Hønefoss
Malene Skålin / Melody 2.pr. LA (kat 2)
Knut Helge Dalen / Jakarta Odeveld 3.pr. 1,20m
Michelle Perryman / Kiki Ask  5.pr. 1,10m 

Grenland
Emilie Røsting Øverby / Viego Les Hauts  5.pr. 1,10m

Vestre Bærum
Merethe Rui Koppergård / Cash De Laubry Z  5.pr. LC:3

  

Bra jobbet alle sammen. Gratulerer så mye med fin innsats.


Nå blir det litt roligere på Linnesvollen en periode fremover. Kanskje godt for alle som har vært deltakende både med jobb på stevnet og andre, å ta en pust i bakken. Kanskje får også «Mr. Show Director» Eirik også en velfortjent ferie? Og flere med ham muligens, det er mange som har stått på og vært delaktige i stevner på Linnesvollen. Det har vært hektiske uker her i Lier, og fri eller ei, alle som har vært engasjert i stevner, helg etter helg, settes stor pris på.

Vi minner om at Eurosport sender 

Nations Cup
Torsdag 03/09 kl. 11:00 på Eurosport Norge
Fredag 11/09 kl. 17:30 på Eurosport 1
og
NM dressur –  høydepunkter fra finalen for unge ryttere og senior
Torsdag 03/09 kl. 13:20 på
 Eurosport Norge
Fredag 11/09 kl. 19:55 på Eurosport 1
Mandag 14/9 kl. 10:00 Eurosport 1

Stevnesesongen 2020 er så absolutt ikke slutt og flere konkurranser er i vente.
Vi nevner noen:
5. – 6. september arrangeres det Buskerudmesterskap i sprang og dressur i regi av Sigdal og Rosthaug Hestesportslag. (NB! Frist for påmelding sprang går ut i dag kl. 23:55. Dressur 1/9 kl. 22:00)
Arendal og Grimstad L/E stevne ponni/hest 11-13/9
Grenland: Elitestevne sprang18-20/9
Skogan Rideklubb arrangerer to uker (1-4/10 + 7-10/10) CSI2*/CSIyh/CSIp/ nasjonale klasser ponni kategori 2.
Flere innendørsmesterskap blir det også:
Grenland: INM ponni og children (+ landsstevne hest) 23-25/10
Arendal og Grimstad: E-stevne hest + hallmesterskap unghest 30/10 - 1/11
Jarlsberg og Melsom: INM senior og unge ryttere
Selv skal vi arrangere Buskerud Rytterkrets vintercup 14-15/11.
 

Resultatlink:
Linnesvollen
Bærum 
Vilhelmsborg
Kristiansand/Søgne
Hønefoss
Grenland
Vestre Bærum

Hestesport.no:
27.august    27.august    27.august
28.august    28.august    28.august   28.august 
30.august   30.august   30.august


0 Kommentar

Kommentarer

Kommentarfelt er stengt

Levert avIdrettenOnline