Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Siste ukes stevner (29/6 - 5/7)

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 6. Jul 2020


Ukens "nytt fra stevnefronten"
I løpet av siste uke har DOR hatt ryttere til start både i utlandet og her hjemme. Vi kan nok en gang avslutte en stevnehelg med gode resultater.

Vi starter som vanlig med DOR-rytternes seire:
På Hønefoss og Ringerike Rideklubbs dressurfestival red Malin Wang-Johannesen hesten Majkas Romaine til seier i LC:1
Lier Horse Show:
Hedda Hagen Berentsen og Avanti Undercover W seiret både i lørdagens og søndagens 1,20m klasse.
Sofia Nyberg og Zahra kunne også ta med seg to seire hjem; i 1,10m feil/stil
Øydis Standeren Pedersen og hennes Cloe vant 1m

Øvrige DOR-resultater:
Luhmühlen (Tyskland):
Erik Preben Strand og Indoletto 17.pr. 1,45m (hestesport.no)
Hønefoss:
Marit Fuglevik Nome / Engas Ramada 4pr. LB:3
Ciekocinko (Polen):
Ane Straumsheim / Townhead Ballulah 16.pr. 1,30m
Arendal 29-30/6:
Åge Dagfinn Eide Askeland / Pilote Trous Noirs 7.pr. 1,15m
Sofia Nyberg og Zahra 2. og 4.pr i 1,10m klasser og 2.pr med BE Cepporosso i 80cm feil/stil
Arendal 2-5/7:
Marte Samnøy Harstad / Clooney Ask 5.pr. 1,30m
Hannah Marie Rogne / Casper 5.pr. 1,20m
Lier Horse Show:
Hedda Hagen Berentsen / Lord Van De Groenendijk 7. og 9.pr i 1,20m klasser
Victoria Gulliksen / Best Boy 2 4.pr. 1,20m
Ylva Aske Jacobsen / Querini 3.pr. 1,20m
Veronica Mysterud / Fightings Girl 4. og 5. pr i 1,20m klasser
Ellen Therese Rasmussen / Midtjydens Zackira 17.pr. 1m
Tina Wang Simensen /Falino 6.pr. 1,20m
Irmelin Vilde Skåttun /
No Jokes Zafira 11.pr. 1m
GVS Captain 4. og 8.pr i 1,10m klasser feil/stil

Vi gratulerer med helgens resultater. Kubben ønsker alle sine ryttere lykke til i kommende konkurranser.

  Helgen som kommer arrangeres lag-NM (arrangeres av Sandnes og Jæren Rk.) og vi krysser selvfølgelig fingrene for våre ryttere som skal representere DOR.

Start- og resultatlister for lag-NM finner du her
Ønsker du å se stevnet, men ikke er på stevneplassen, kan dette sees på ClipMyHorse.TV
Livestreaming hele helgen.

 

Link til resultatlister for stevner 29/6 – 5/7:
Hønefoss
LHS
Luhmühlen
Ciekocinko
Arendal 29-30/6
Arendal 2-5/7



0 Kommentar

Kommentarer

Kommentarfelt er stengt

Levert avIdrettenOnline