Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

NM lag dressur

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 31. Jul 2021

Vi ber de av våre ryttere som er interessert (og kvalifisert) til å ri lag-NM, og dermed representere D.O.R.,  om å ta kontakt med Malin Wang-Johannessen snarest.

Malin kan nås på e-mail: malinwj94@hotmail.com eller SMS 99 33 58 56


0 Kommentar

Stevnenytt 16/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 26. Jul 2021

En fantastisk stevnehelg ligger nå bak oss, og vi gleder oss over våre rytteres gode prestasjoner både i utlandet og på norske konkurransebaner.
I løpet av de siste dagene har DOR-rytterne vunnet både dressur-, sprang- og feltrittklasser.


Som alltid starter vi med de seirende:
På feltrittstevne i regi av Konglungen Rideklubb ble det seier i LC for Charlotte Lundemo Stenbro og hennes Charmour.
Hønefoss og Ringerike arrangerte dressurfestival og her ble det mange meget gode plasseringer:
Seir i fredagens LC:3 og LB:3 samt lørdagens LC:3 ble det på Julie Kjernaas Kristiansen og Vognmandgårdens Asterix.
I lørdagens MC:1 tok Kady Besseberg og Edelgården¨’s Female Touch førsteplassen.
I Bugården ble vinner av 1,45m Johan-Sebastian Gulliksen og Billy Cool
Nok en gang ble det seier i NRYF Ungdomscup (1,30/1,35m) for Celine Eknes Hegna og H Day van Bareelhof Z
Drammen Ryttersportsklubb (Local Champions Tour)
Ida Fossli Løfsnes og Engas Casander seiret i 1,20m på fredag.
I lørdagens 80cm feil/stil ble det førsteplass på Morten Wasmuth og Avanti Belle Air W

Øvrige resultater:
Hønefoss
Kady Besseberg / Edelgården’s Female Touch 4.pr. LA:2
Bugården (Larvik/Sandefjord)
Johan-Sebastian Gulliksen
Exit Of Ice Z 3.pr. 1,40m, 5.pr. 1,45m
Mylord Myles 3.pr. six-bar
Geir Gulliksen / Grandino H 2.pr. 1,45m
Celine Eknes Hegna / H Day van Bareelhof Z 5.pr. 1,40m
Philippa Porskrog Heiestad / Lundgreens Amazing Dancer 3.pr. LA og 3.pr. MB
Ine Marlen Mausethagen / Pokahontas 7.pr. 1,30m
Julie Askim Petersen
Gerlina S 5.pr. 1,20m
HG’s Bliss 5.pr. 1,30m
Ina Wilsbeck Zimowski / Van Schijndel’s G-Orchidee 4.pr. 1,20m
Samorin
Marit Haarr Skollerud / Big Bang des Genets 10.pr. 1,50m
Lier (Belgia)
Ane Straumsheim / Carlotta 2. og 10.pr i 1,30m-klasser
Drammen Ryttersportsklubb
Maria Hermine Berentsen / Tinkerbell 3.pr. i Lie Hvalen stilfinale
Julie Bergem / Hermes 3.pr. 1,20m
Linnèa Paulsen / Kuli’s Maybe Magic 5.pr. 80cm
Kristine Roseth / Libresca to 3.premier i 1m-klasser
Alexandra Tønnesen / Avanti Diamani W 6.pr. 1,10m

Bra jobbet alle sammen! Gratulerer med super innsats i respektive konkurranser. Vi gleder oss til å følge dere videre i sesongen.

Resultater:
Konglungen  Hønefoss   Larvik og Sandefjord   Samorin  Lier (Belgia)  Local Champions Tour

Se også hestesport.no
EM:  21/7  22/7-1  22/7-2  23/7-1  23/7-2  24/7  25/7-1  25/7-2
LCT


0 Kommentar

DORs lag til årets final i Norgesserien og lag-NM

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 25. Jul 2021

Her er vårt lagoppsett til årets Norgesserie og lag-NM sprang.
Er det noen som har spørsmål, vennligst send dem på e-mail merket enten "Norgesserien" eller "lag-NM" til sport@dor.no


NORGESSERIEN
Div. 1:
Ine Mausethagen - Pokahontas
Nora Krogsæter - Hummer D
Kristin Granlund - Clara Alfarvad Z
Hedda Hagen Berentsen - Avanti Undercover W

Div. 2
Sofie Rieber-Mohn Borgen - Karius
Alexandra Tønnesen - Avanti Diamani W
Madison Granlund - Vettel Z
Ida Fossli Løfsnæs - Engas Casander

Div. 3:
Kristine Roseth - Libresca

Øydis Standeren Pedersen - Ilon 
Morten Wasmuth - Tiago De Fetan Z
Linda Kristin Hanssen - No Name Della Caccia

Div. 4:
Linnèa Paulsen - Kuli’s Maybe Magic
Maria Hermine Berentsen - Kilminchy Chantelle
Tilde Sveia Gundersen - Ganty Pearl

Kristense Flatland - SR Surprise 


LAG-NM
Lag 1:
Veronica Mysterud - Fightings Girl

Hedda Hagen Berentsen - JJ Casiska
Celine Eknes Hegna - H Day van Bareelhof Z
Karoline Lien - Quality You Della Caccica

Lag 2:
Martine Eknes Hegna - Isabelle 111
Julie Askim Petersen - HG's Bilss
Julie Bergem - Hermes
Sanne Sørlie - Evita


0 Kommentar

Stevnenytt 15/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 20. Jul 2021

 

Det skjer mye på stevnefronten for tiden, og det er nok vi alle glade for. At vår klubb også har mange gode utøvere, det gleder ikke mindre.
I løpet av helgen som nå ligger bak oss har vi mye bra å meddele i den ukentlige "nytt fra stevnefronten".

Vi starter som vanlig med de seirende ekvipasjer:
På Hønefoss og Ringerikes L-stevne i sprang ble det seier i søndagens 1,20m for Knut Helge Dalen og hans Jakarta Odeveld.
Like klar seier i søndagens 1,40m ble det på Emilie Røsting Øverby og Viego Les Hauts (på samme stevne).

Øvrige resultater:
Skedsmo:
Gun Barbro S. Reutervall Lundqvist / Dr Doc 3.pr. Prix St.Georges
Falsterbo
I finalen 7-års championat (1,40m) ble det en respektabel 3.premie på Erik Preben Strand og Ab’s Classic Blue
Martine Eknes Hegna / Iniesta
14.pr. 1,30m. I finalen for 6-års gamle hester (1,30m) ble det 8 feil, og se endte på en 21.plass.
Johan-Sebastian Gulliksen
Billy Cool 8.pr. 1,50m derby
Emmylou 5.pr, 1,45m
Victoria Gulliksen / Ballenteskin Watch This 5.pr. 1,50m derby
Hønefoss:
Knut Helge Dalen / Jakarta Odeveld 8.pr. 1,20m
Emilie Røsting Øverby / Viego Les Hauts 4.pr. 1,35m
Ina Wisbeck Zimowski / Van Schijndel’s G-Ochidee 4.pr. 1,20m, 4.pr. 1,30m
Philippa Porskrog Heiestad / Ballyanchor Jigsaw 2.pr. MB
Madison Granlund / Vettel Z 6.pr. 1,10m
Valkenswaard:
Josefine Carlotta Aanesen / Cinderella Z 11.pr. 1,10m, 12.pr. 1,15m
Karoline Lien / Quality You Della Caccia 9.pr. 1,35m
Madeleine Lien / Eh Quick Nina 6.pr. 1,35m
Hannah Marie Rogne / Diamant de Revel II 8.pr. 1,25m
Grenland:
Alexandra Tønnesen / Avanti Diamani W 4.pr. 1,10m

Gratulerer med fin innsats!Kommende helg har vi nok en gang ryttere i aksjon, både som representanter for Norge og i konkurranser her hjemme.
Vi krysser fingrene litt ekstra for deltakerne i årets EM for children/junior og unge ryttere som arrangeres i Vilamoura (Polen), samt for alle de norske OL-deltakerne i Tokyo.

Start og resultatlister EM
Informasjon om OL-sendinger (hestesport)


Resultater  Falsterbo   Hønefoss   Valkenswaard   Skedsmo   Grenland

Se også Hestesport.no  18.juli



0 Kommentar

OL - oversikt over sendinger: hestesport (oppdatert 3/8)

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 18. Jul 2021

Vi regner med at mange ønsker å få med seg så mye som mulig av årets OL, spesielt hestesporten.
Her er en oversikt over hestesportssendinger 


OBS! Alle tider er norsk tid, og alt av hestesport sendes direkte på Discovery+, som er gratis i OL-perioden.        


Tirsdag 3. august ca. kl. 11:55    Sprang   Individuell kvalifisering 
Hele klassen sendes parallelt på Discovery+ og Eurosport 1 

Onsdag 4. august kl.12:00          Sprang   Individuell finale
Sendes parallelt på Discovery+ og Eurosport 1

Fredag 6. august kl. 11.55          Sprang  Lag kvalifisering  sendes på Discovery+    

Lørdag 7. august kl. 11.55          Sprang  Lag finale  sendes på Discovery+          
Kommentatorer sprang: Heidi Skar og Tony André Hansen   

Tirsdag 3. august OL direkte (TVNorge) 16:00 - 19:00


Discovery+ er GRATIS i OL-perioden :

– Alt fra OL er gratis for alle nye kunder på discovery+ og blir også åpent for alle eksisterende kunder uansett abonnementstype. På discovery+ vil seerne få tilgang til alt OL har å by på. 
For sendinger på "vanlig" TV, se sendeskjema for Eurosport  og TVNorge

Link til Discovery + finner du her:


Informasjon om årets OL finnes også på denne siden: https://olympics.com/
og her Tokyo 2020+1


Deltakerlister
Dressur
Feltritt
Sprang

OL-informasjon (FEI)


0 Kommentar

Stevnenytt 14/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 12. Jul 2021

Mange gode resultater ble det på våre ryttere i løpet av helgens stevner, både her hjemme i Norge og på de utenlandske konkurransebaner.
Det gleder oss her i DOR å se, ikke bare våre mer meritterte ryttere gjøre det bra, men også de yngre.

Vi starter med å gratulere Emma Tallulah Behn og Fetoucha med seier i fredagens 1,20m på CSI1* stevnet i Valkenswaard (Nederland)
Øvrige resultater
Skedsmo:
L/E stevne dressur. Gun Barbro S. Reutervall Lundqvist og Dr Doc tok 3.premie i Prix. St. Georges
Valkenswaard:
Ingrid Gjelsten
Queen Elisabeth Della Caccia 7.pr. 1,20m og 9. + 11. premie i 1,35m-klasser.
Jovinal 4.pr. 1,35m
Violetta D 3.pr. 1,40m
Alibi de la Rouge 10.pr. 1,25m.
Geir Gulliksen
VDL Groep Quatro 6.pr. 1,45m
Grandino H 8.pr. 1,40m, 7.pr. 1,45m
Victoria Gulliksen
Turin Z 4. 5. og 11. pr i 1,30/1,35m-klasser
Belle Favynia 3. og 5. pr. i 1,45m-klasser
Hannah Marie Rogne
Diamant de Revel II 4.pr. 1,10m og nok en 4.pr. i 1,15m
Late Night S 12.pr. 1,25m
Centaurus 3.pr. 1,15m
Danmark:
Ane Straumsheim red Burberry MAK til en 4.premie i 1,35m.
Hurum:
Distriktsstevne dressur. Her ble det 3.premie i LC:3 på Julie Kjernaas Kristiansen og Vognmandgårdens Asterix.
I klasse LB:4 tok Susanne Hjerpeland og Engas Satina 2.premie.
Knokke (Belgia)
Marit Haarr Skollerud
Ascott des Vaux 9.pr. 1,45m
Nelson Van ‘T Roosakker 18.pr. 1,45m
Arendal:
Kristin Granlund / Clara Alfarvad Z 13.pr. 1,20m
Madison Granlund / Vettel Z 6.pr. 1,10
Michelle Kaaresen Perryman / Al Bundy 5.pr. 1,10m, 8.pr. 1,20m

 

Vi gratulerer med meget god innsats!

Resultater:
Skedsmo
Valkenswaard
Danmark
Hurum
Knokke
Arendal

Se også hestesport.no
11.juli Knokke
11.juil Valkenswaard 


0 Kommentar

Stevnenytt 13/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 5. Jul 2021

Det har skjedd mye på stevnefronten, både i sprang og dressur,  i løpet av helgen som nå så vidt er over: Og at våre ryttere fortsetter å levere gode resultater, det er det overhodet ingen tvil om.
 

Ukens stevneoppdatring starter så klart litt vest i landet, for på Bergen Horse Show seiret Celine Eknes Hegna og H Day van Bareelhof i NRyF ungdomscup (1,30/1,35)

Under Nordisk i Finland var et par DOR-ryttere på premierte lag:
Children (lag) som tok bronse red Emma Tallulah Behn sammen med Mia Søraas, Marie Lensebråten Walstad og Marthe Øya Stokka.
Juniorlaget fra Norge bestod av Madeleine Lien, Ingrid S. Bjørklund, Victoria C. Dalen og Rikke Budsberg - også dette laget tok bronsemedalje.
Madeleine Lien og Eh Quick Nina fikk 6.plass i det individuelle juniormesterskapet.

Øvrige DOR-resultater:
Bergen
Celine Eknes Hegna / Portobello Road 2.pr. 1,20m

Rotterdam
Johan-Sebastian Gulliksen / Billy Cool 2.pr. 1,45m, 3.pr. 1,40m
Victoria Gulliksen / Bella Favinia Z 4. 6 og 10.pr. i 1,45m-klasser

Grenland
Kady Besseberg / Engas Mimosa 3.pr. LC:3

Lier Horse Show dressur
Kady Besseberg / Engas Mimosa 2.pr. LC:3
Nina Merethe Bjerkås / Precious Tamara 2.pr. MA:1
Lise Qviller Halvorsen / Valentina 3.pr. MC:1
Julie Kjernaas Kristiansen / Vognmandsgårdens Asterix 2.pr. LC:3
Malin Wang-Johannessen / Majkas Romaine 5.pr. MB:3

Lier Horse Show sprang
Knut Helge Dalen / Jakarta Odeveld 6.pr. 1,10m
Madison Granlund / Vettel Z 9. og 11.pr. i 1m-klasser
Linda Kristin Hanssen / No Name Della Caccia 11.pr. 1m
Linn Veronica Mysterud / Fightings Girl 3.pr. 1,20m, 7.pr. 1,30m
Julie Askim Petersen / Asaka Z 7.pr. 1,20m
Morten Wasmuth
Avanti Diamani 3.pr. 1,10m
Tiago De Fetan Z 9.pr. 1m
Forøvrig ble det mange fine clear-round runder på våre litt yngre ryttere. Rekruteringen er bra, og det har vi merket oss. Fortsett sånn vi gleder oss til å se dere alle i kommende konkurranser. 

Knokke
Jenny Krogsæter
Gjamaika Song 12.pr. 1,35m
Cap du Marais 15. og 17. premie i 1,45m-klasser
Bling Vd Duvelshoeve Z 19.pr. 1,45m

Resultater:
Bergen
Nordisk
Rotterdam
Grenland
LHS dressur D-stevne
LHS dressur L-stevne
LHS sprang
Knokke

Hest.no fra Bergen Horse Show 

Hestesport.no:
5.juli Nordisk
4.juli Nordisk
4.juli Lier Horse Show
3.juli Bergen Horse Show
3.juli Knokke
3.juli Lier Horse Show
1.juli Nordisk


Og så klart må vi gratulere Geir Gulliksen med OL-uttaket!
Vi krysser fingrene for deg og Quatro. 
Artikkel i Nettavisen  Drammens Tidende

Ikke før var Lier Horse Show over, før et nytt stevne skal i gang på Linnesvollen. Denne uken er det nemlig fjordhestene som står i sentrum:  Fjordhest-NM arrangeres over flere dager, med mange forskjellige disipliner (Facebook - Equipe)


0 Kommentar

Finale Norgesserien / NM-lag

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 5. Jul 2021

Ønsker du å representere DOR i årets finale Norgesserien eller lag-NM sprang? Meld interesse innen 18.juli.

Stevnet går på hjemmebane (Linnesvollen) elitestevnet 04-08.august
Klubben har mulighet til å sende et lag til hver divisjon i Norgesserien og to lag til lag-NM. 
Vi håper mange har lyst til å bli med, her er det klasser for de aller fleste! Å ri på lag er kjempegøy og er en super mulighet til å bli bedre kjent med andre i klubben

De som ønsker å ri på lag må melde interesse til sport@dor.no (merk mailen med Norgesserien eller NM-lag) eller ta kontakt med Martine Hegna innen 18.07.
Lagene blir tatt ut av sportskomiteen i samråd med trenere. 


Til informasjon:
I lag NM hopper to ekvipasjer 125 cm og to ekvipasjer 130 cm. Vanngrav inngår i andre avdeling og/eller i finaleavdelingen
Norgesserien:
4. divisjon i Norgesserien går i 80 cm.
3. divisjon i Norgesserien går i 100 cm.
2. divisjon i Norgesserien går i 110 cm.
1. divisjon i Norgesserien går i 120 cm.

Vi ber alle interesserte gjøre seg kjent med statutter for gjeldende konkurranser.
Statutt NM-lag
Statutt Norgesserien




0 Kommentar

Lier Horse Show sprang/dressur 2021 - tusen takk for hjelpen!

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 5. Jul 2021

Nok et Lier Horse Show er avsluttet, det har vært fire fine dager med sprang og dressur på Linnesvollen.
Et stevne «gjør seg ikke selv»: Alle arrangører er avhengig av frivillige som kan stille opp og hjelpe til med både forarbeid, driften av selve stevnet og litt etterarbeid.
DOR har vært heldige, i løpet av årets LHS har vi hatt veldig mange som har stilt opp og jobbet litt dugnad for oss; både DOR-medlemmer og andre.
Dette setter klubben meget stor pris på og vi vil med dette takke ALLE som har hjulpet til under årets Lier Horse Show sprang og dressur.

 


0 Kommentar

Stevnenytt 12/2021

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 1. Jul 2021

I skrivende stund er vi snart i gang med en ny stevnehelg, og vi ønsker alle våre ryttere som skal stille til start: lykke til.
Men i løpet av helgen som ligger bak oss, ble det mange veldig gode resultater for DORs ryttere.
Litt ekstra skryt bør det gis til våre ponniryttere;
for på landsstevne sprang i regi av Grenland Ryttersportsklubb red Philippa Porskrog Heiestad ponnien Ballyanchor Jigsaw til seier i LA, MB og LA+5!
På dressurstevnet til Tanum Rideklubb red Juile Kjernaas Kristiansen ponnien Vognmandsgårdens Asterix til 1.plass i LC:3
Vinner av lørdagens 1,35m på Grenland-stevnet, ble Emilie Røsting Øverby og Viego Les Hauts, mens Johan-Sebastian Gulliksen på hesten Mylord Myles tok førsteplassen i lørdagens 1,40m.
 

Øvrige resultater:
Grenland
Philippa Porskrog Heiestad/Lundgreens Amazing Dancer 3.pr. LA+5

Knokke (Belgia)
Jenny Krogsæter / Odiena Van Berimar 12.pr. 1,35m
Curious Friday 12.pr. 1,45m
Marit Haarr Skollerud /Nelson Van T’Roosakker 14.pr. 1,45m

 
 

Vi gratulerer både dressur- og sprangrytterne våre med meget god innsats.
Lykke til videre!

Resultatlink:
Grenland    Knokke    Tanum


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline