Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

En oppsummering av stevneåret 2017

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 21. Des 2017

 

2017 har vært et aktivt og ikke minst interessant år for DORs ryttere.
Vi har hatt deltakere i mange mesterskap både i inn- og utland, og vi i klubben gleder oss over jevne resultater og bra fremgang hos våre aktører.
På tampen av året, har vi derfor samlet en liten oppsummering av hva som har skjedd i stevnesesongen 2017.
Selv om det er de store stevner som ofte får omtale, har det ikke gått DOR hus forbi alle de som deltar på andre stevner rundt om. Resultatene deres er, så langt vi har greid å følge med, omtalt i de ukentlige «nytt fra stevnefronten» innlegg her på hjemmesiden. Vi håper vi ikke har uteglemt noen.

Til dere alle sammen: Bra jobbet i 2017 sesongen både i sprang, dressur og mounted games.
Vi gleder oss til å følge dere i 2018.
      

EM:
Følgende av våre ryttere var representert her: På seniorlaget til Norge har DOR hatt to ryttere: Geir Gulliksen og Marit Haarr Skollerud
Johan Sebastian Gulliksen (young rider og U25)
Erik Preben Strand (jr)
Martine Mariero Moe (children)
Kine Malin Sørlie og Tonje Akselsen (mounted games) har ridd EM individuelt i England. 

VM
Våre Mounted Games jenter Kine Malin Sørlig og Jeanette Hyving var med på laget som representerte Norge i årets VM i Sør Afrika.

Unghest VM
Følgende DOR ryttere deltok i årets VM for unghest: Victoria Gulliksen og Marit Haarr Skollerud

World Cup
Marit Haarr Skollerud, Geir Gulliksen og Victoria Gulliksen har representert Norge på World Cup stevner i 2017.

Nordisk Baltisk Mesterskap
Madeleine Lien red på Norges ponnilag som tok gullmedalje (
øvrige på laget: Sanne Sofie Høilund, Andrea Bech og Sanne Sørlie)
Erik Preben Strand red på Norges junior lag som tok sølvmedalje
(Øvrige på lagt: Ada Alette B. Johnsen, Mathilde Kalland og Lisa Ulven)
Johan-Sebastian Gulliksen – Norges U25 lag som tok gull
(øvrige på laget: N Solveig Fotland Nevermann, Pål Flam, Anna Stangeland)
Vilde Wiik Terum red på  Norges youngrider lag som tok sølvmedalje
(øvrige på laget: Nadja Havnegjerde, Synne Ljosland og Caroline Østereng)
Martine Mariero Moe red på Norges children lag som tok bronse
(øvrige på laget Veronica C. Dalen, Hannah Fossan og Rikke Budsberg)

Norgesmesterskap individuelt
Embla Aske Jacobsen bronse (NM ponni kat 2)
Martine Mariero Moe bronse (NM children)
Vilde Wiik Terum gull (NM young rider)
Geir Gulliksen bronse (NM senior)

NM dressur
Tonje Tone Lundsberg representerte DOR under årets NM dressur for junior

NM lag ponni
Bronse til DORs lag bestående av: Sandra Roarsen Haugen, Martine Mariero Moe og Embla Aske Jacobsen

Innendørs NM senior, young rider, hallmesterskap unghest
Innendørsmesterskap senior:  
Johan-Sebastian Gulliksen gull
Victoria Gulliksen bronse
Innendørs NM young rider:
Erik Preben Strand bronse
Hallmesterskap 5 åringer:
Johan Sebastian Gulliksen 2.plass (sammenlagt)
Hallmesterskap 6 åringer:
Victoria Gulliksen 2.plass (sammenlagt)    

Kretsmesterskap
Eyvind Sverre Nistad gull (KM senior indiv.)
KM senior lag:
Sølv til DORs lag bestående av: Veronica Mysterud, Camilla Haukjem og Hedda Hagen Berentsen.
Bronse til DORs 2.lag bestående av: Embla Aske Jacobsen, Johannes Katteland Kihle og Martine Mariero Moe

Norgesserien
Finale 1.divisjon:
3.plass til DOR lag bestående av; Eyvind Sverre Nistad, Johannes Katteland Kihle, Martine Eknes Hegna og Karina Martine Espedal
Finale 2.divisjon:
3.plass til DOR lag bestående av: Kaja Jeanne Lauritzen, Hanna Sofie Martinsson og Hedda Hagen Berentsen

Lag-NM sprang
:
Følgende ryttere representerte DOR i mesterskapet: Hedda Hagen Berentsen, Julie Iselin Lundquist, Camilla Haukjem og Martine Eknes Hegna.
Laget endte på 4.plass sammenlagt i årets lag-NM.

Landsmesterskapet sprang
Veronica Mysterud sølv LNM 1,10m

Breeders
1.plass: Victoria Gulliksen 6 års (sammenlagt)
7 års (sammenlagt): 1.plass: Victoria Gulliksen 3.plass: Johan-Sebastian Gulliksen

Klubbmesterskap 
Klubbmester skolehest dressur: Therese Balcon
Klubbmester skolehest sprang: Alina Slyngstad Hansen
Klubbmester ponni sprang: Julie Askim Petersen
Klubbmester junior sprang: Kaja Jeanne Lauritzen
Klubbmester senior sprang: Eyvind Sverre Nistad

 




Kommentarer

0 Kommentar

Kommentarfelt er stengt

Levert av IdrettenOnline