Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Uke 32/2020 Stevneoppdatering: Gratulerer med din 11. kongepokal Geir.

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 11. Aug 2020


 

Foto Rebekka Ballestad Mender / NRyF

 

Et spennende NM var det som ble avviklet på hjemmebane (Linnesvollen) i helgen. DOR hadde ryttere i de fleste NM-klasser så vel som i Speed Champion klassene på stevnet.

Nok en gang tar vi av oss hatten for Drammen og Omegns Geir Gulliksen og hans VDL Groep Quatro som gjentok suksessen fra i fjor.
11 ganger har Geir kunnet ta med seg kongepokalen hjem etter et endt Norgesmesterskap. Seier på hjemmebane, det er stort og vi gleder oss med vår nykronede norgesmester i sprangridning.
Vi gratulerer selvfølgelig også de andre medaljevinnere under årets NM. Mange spennende finaler/omhoppinger ble det på Gjelsten Arna i løpet av helgens stevne. 

Øvrige DOR-resultater:

Johan Sebastian Gulliksen/Emmylou
 6.premie 1.avdeling (bed C) og 4.premie i finalen NM senior. 

Julie Askim Petersen og Sparkling Mr Boombastic seiret i 1.avdeling NM ponni kategori 1. Plassert 1. i 2. avdeling (bed.A) og i finalen tok de 4.premie.

Victoria Gulliksen og Turin Z vant to unghest (6-års) klasser på stevnet: 1,20m og 1,25m. 

Jenny Krogsæter på Wilano F. Damgaard DWB seiret i 1,30m for unghest (6-års). 

Geir Gulliksen/VDL Groep Quatro
 2.premie 1.avdeing NM (bed C), plassert som 1. i 2.avdeling (bed.A)

Ingrid Gjelsten / Jackson VD Bisschop plassert 1 i NM u/r 2. avdeling. 

Celine Eknes Hegna / H Day van Bareelhof Z plassert 1 (bed A) I NM junior 2.avdeling. 

Speed Championship 1,25m
Ylva Aske Jacobsen / Querini 5.premie 1.avdeling
Emilie Røsting Øverby / Casper
7.pl. 1.avdeling, 6.premie 2.avdeling, 6.premie i finalen
Victoria Gulliksen / HG’s Bliss
8.pl. 1.avdeling, 7.premie 2.avdeling, 5.premie sammenlagt.
Cathrine Aas / Quinine
4.premie 1.avdeling, 9.premie 2.avdeling, 8.premie sammenlagt.
Madeleine Lien / Eh Quick Nina 9.pl. 1.avdeling
Veronica Mysterud / Fightings Girl 10.premie 2.avdeling.
Hedda Hagen Berentsen
Avanti Undercover W 4.premie 2.avdeling
Lord Van De Groenendijk 13.premie 2.avdeling
JJ Casiska 13.premie sammenlagt

Speed Championship 1,35m
Johan Sebastian Gulliksen / Immanuel
9.premie 1.avdeling, 2.premie 2.avdeling
Sanne Sørlie / Diarago N 9.premie 2.avdeling
Ingrid Gjelsten / Jovinal 4.premie sammenlagt

Unghest 5-års
Mina Akre Andresen / Orage vd Donkhoeve 2.premie 1,10m

 

Men det var ikke bare på Linnesvollen Drammen og Omegn hadde ryttere i aksjon på sprangbanen helgen som var. På CSI3*/CSI1*CSIyh stevnet: Sentower Park (Belgia) stilte Marit Haarr Skollerud til start.
Med Damore vh Haneweehof Z endte hun med en 23.premie i 1,45m, mens med Mr Kannan V/H Hulstenhof 10.premie i 1,35m og 7.premie i 1,40m. 


Se også
Drammens Tidende 7/8  -   10/8
Aftenposten 9/8
Bodøposten 10/8
Horses.nl 10/8
Hestesport.no
6/8   1 -   2  -   3
7/8   1  -  2  -   3  -  4
8/8   1  -  2  -  3
9/8   1  -  2
10/8 1  -  2


Drammen og Omegn Rideklubb takker våre ryttere for meget god innsats under stevnene i helgen; vi gratulerer de premierte og ønsker alle sammen lykke til videre i kommende konkurranser.


Resultater:
DOR
Belgia

 

Og til alle som ønsker å se finale NM senior og høydepunkter fra NM unge ryttere, de kan skru på Eurosport Norge i morgen onsdag 12.august kl. 19:00




0 Kommentar

Kommentarer

Kommentarfelt er stengt

Levert avIdrettenOnline