Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Stevnenytt uke 38/2020

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 22. Sep 2020

Vi nærmer oss slutten av september måned, og går med raske skritt mot høst og starten på innendørssesongen.
I løpet av sist helg har flere av våre ryttere stilt til start både i inn- og utland. Gode resultater har vi fortsatt gleden av å registrere, og også noen seire ble det på DOR-rytterne.


Amalie Margrethe Rieber-Mohn og hennes kategori 3 ponni
Gårder’s Prince Royal tok førsteplassen i LC (sprang)på stevne i regi av Fredrikstad og Omegn Rideklubb.
Nora Krogsæter og Hummer D vant to 1,20m klasser på D-stevnet i sprang arrangert av Bærum Rideklubb. 

Øvrige DOR-resultater
Bærum:
Ane Haslestad Føreid / Casall’s Cava 6.pr. 1,10m
Ida Fossli Løfsnæs / Engas Casander 4.pr. 1,20m
Italia:
Eva Ursin / Jill 12.pr. 1,35m
Nederland:
Marit Haarr Skollerud
Lancaster 19.pr. 1,35m, 11.pr. 1,35/1,40m
Mr Kannan V/H Hulstenhof 9.pr. 1,35m
Grenland:
Mina Akre Andresen / Orage ved Donkhoeve 5.pr. 1,10m
Hedda Hagen Berentsen / Lord Van De Groenendijk 9.pr. 1,25m
Sofie Rieber-Mohn Borgen
Kiss of Time 6.pr. 1,10m
Briljantbridge B 11.pr. 1,30m
Johan-Sebastian Gulliksen
Billy Honest 10.pr. 1,30m
Exit Of Ice Z 2.pr. 1,45m
Martine Eknes Hegna / Isabelle 2.pr. 1,15m
Karoline Lien
IL Magnifico VM 7.pr. 1,25m
Quality You Della Caccia 14.pr. 1,30m, 8.pr. 1,35m
Madeleine Lien
Eh Quick Nina 3.pr. 1,30m, 8.pr. 1,35m
Castlefield Jess 4.pr. 1,35m
Julie Askim Petersen / Gerlina S 5.pr. 1,20m
Hannah Marie Rogne / Centaurus 13.pr. 1,10m
Sanne Sørlie
Dalliante 8.pr. 1,10m, 13.pr. 1,20m
Chanell Z 9.pr. 1,10m
Emilie Røsting Øverby / Casper S 7.pr. 1,20m

 

Og siden det faktisk er 10 år siden sist vi stilte lag i lag-NM dressur, var det veldig hyggelig at vi i år stilte lag. Vi takker takke de tre jentene for bra innsats, selv om det ikke ble edelt metall.
Flinke ryttere også på dressursiden har vi i klubben, så takk til Sofi Lundqvist, Nina Bjerkaas og Malin Wang-Johannessen.
Referat fra stevnet fra lagleder Rill :Rapport fra lag-NM dressur 2020.docx
Bilder fra lag-NM dressur finner du på vår Flickr

 

Bra jobbet alle sammen, vi gratulerer alle våre ryttere med både bra innsats og gode resultater. DOR vil selvfølgelig følge med dere videre i 2020 sesongen.

Resultatlink:
 
Fredrikstad     Bærum    Italia    Nederland    Grenland    Borge


0 Kommentar

Stevnenytt uke 37

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 16. Sep 2020

Nok en helg med stevner i inn- og utland er nå over. Gledelig nok kan vi atter en gang melde om gode resultater blant DORs ryttere.
Nå tar vi, her hjemme i Norge, fatt på årets innendørssesong, og vi gleder oss til å følge våre ryttere videre på høstens stevner. 



På L/E stevnet til Arendal og Grimstad Rideklubb red Philippa Porskrog Heiestad sin kategori 2 ponni Ballyanchor Jigsaw til seier i både LA og MB.
Malene Skålin og Melody (kat 1) seiret i LB+5.
Åge Dagfinn Eide Askeland og Pilote Des Trous Noir var både feilfri og raskest og tok seieren i 1,20m.
På Hurum Rideklubbs D-stevne i sprang ble det også en DOR seier; nemlig Amalie Margrethe Rieber-Mohn og Gårder’s Prince Royal som tok førsteplassen i 60cm feil/stil.

Øvrige DOR-resultater
Arendal:
Hedda Hagen Berentsen og JJ Casiska; 4.pr. 1,30.
Med Avanti Undercover W red Hedda til 7.pr i 1,20m og 4.pr i 1,25m.
Åge Dagfinn Eide Askeland og Pilote Des Trous Noir tok 5.plassen i 1,25m.
Hurum:
Lennèa Paulsen og Kuli’s Maybe Magic: 2.premie i 60cm feil/stil
Amalie Margrethe Rieber-Mohn / Gårder’s Prince Royal 2.premie i 50cm feil/stil.
Valkenswaard:
Johan-Sebastian Gulliksen / Caretina 4.pr. 1,35m
Geir Gulliksen / VDL Groep Quatro 6.pr. 1,45m 

 

Se også hestesport.no 11.september

Resultatlink:

 Valkenswaard   Arendal   Hurum


0 Kommentar

Stevnenytt uke 36

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 9. Sep 2020

Første helg i september var litt roligere, hva antall stevner angår, men det ble likevel mange gode plasseringer på DORs ryttere.

For første gang ble det arrangert Buskerudmesterskap.
I dressur klasse MB seiret Malin Wang-Johannessen og hesten Majkas Romaine, og ble dermed kåret til Buskerudmester MB dressur 2020.
Helgens andre seier til en DOR-rytter gikk til Marte Samnøy Harstad på Clooney Ask som tok 1.plassen 1,30m på Skedsmo Rideklubbs D-stevne i sprang.

I Aachen stilte Erik Preben Strand til start, som norsk representant, med sin Indoletto, dette resulterte i en 10.premie i 1,40m og 12.premie i 1,45m. 

Nederland (Valkenswaard). Her hadde vi to ryttere som representerte Norge:
Geir Gulliksen red til en 23.pr. i 1,40m på Caretina og 5.premie i 1,45 på Edesa S Banjan.
Johan-Sebastian Gulliksen og Immanuel R 19.pr. 1,30/1,35m (youngster).
Se også hestesport.no 8.september

Flere internasjonale resultater ble det på en annen DOR rytter, som representerte Norge i Fontainebleau.
Marit Haarr Skollerud og 
Moncherie-K Van ‘T Kattenheye 10.pr. 1,35m
og på Esprit d’Intro Z  ble det 17.pr. 1,45m og 11.pr. 1,35m

På Skedsmos -stevne red Nora Krogsæter hesten Hummer D til 4.premie i 1,10m.
 

Vi gratulerer med gode resultater.
DOR ønsker alle våre ryttere lykke til på kommende stevner.  

 

Resultatlink:
Sigdal/Rosthaug
Aachen
Valkenswaard
Fontainebleau
 


0 Kommentar

Nytt fra stevnefronten uke 35/2020

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 2. Sep 2020

Vi har avsluttet nok en stevnehelg, både på hjemmebane og på andre stevnearenaer rundt om.

Som en kort oppsummering av helgens CSI3* stevne, kan vi bare ta av oss hatten for Irlands innsats under stevnets Nations Cup (viser til artikkel i Hestesport).
Selv om det ikke ble norsk seier, takker vi for innsatsen til våre lagryttere.

Men vi kan glede oss over flere seirende DOR-ekvipasjer i løpet av helgens stevner.
Siste klasse på Linnesvollen ble vunnet av (en som vanlig rask ekvipasje:) Veronica Mysterud og Fightings Girl (1,30m Silver Big GP).
På distriktsstevne i Bærum red to av våre ryttere til hver sin førsteplass:
Philipa Porskrog Heiestad / Ballyanchor Jigsaw vant LA (kat 3) og Irmelin Vilde Skåttun / No Jokes Zafira 1.pr. 1m.
På landsstevnet til Kristiansand og Søgne Rideklubb var det Åge Dagfinn Eide Askeland og hesten Pilote Des Trous Noirs som trakk det lengste strået i søndagens 1,35m-klasse; eneste feilfrie i begge faser.
På Hønefoss og Ringerikes «Hønesprang-stevne» red Øydis Standeren Pedersen på Cloe til seier i både fredagens og lørdagens LA klasse (ponni kat 1)
Malene Skålin og Melody vant lørdagens LA (ponni kat 2)
På D-stevne i dressur, arrangert av Vestre Bærum Rk., seiret Hilde Simensen Hafskjold på hesten Sequoia i MC:1.
Nok en seier til DOR-rytter ble det på stevnet til Grenland Ryttersportsklubb: Emilie Røsting Øverby red hesten Casper S til første plass i lørdagens 1,30m-klasse.


Øvrige DOR-resultater:
 
CIS3* Linnesvollen
Cathrine Aas / Quinine 10.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 7.pr. 1,30m (Silver Big GP)
Sofie Rieber-Mohn Borgen
Briljantbridge B 15.pr. 1,25m (Silver Big Tour)
Chupa Chup 5.pr. 1,30m (Silver Big GP)
Geir Gulliksen / Gin Chin van het Lindenhof 11.pr. 1,40m (Gold Medium Tour)
Johan-Sebastian Gulliksen / Billy Cool 2.pr. 1,50m (Derby)
Victoria Gulliksen / Ballenteskin Watch This 4.pr. 1,40m (Gold Medium Tour)
Celine Eknes Hegna / H Day Van Bareelhof Z 3.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 12.spr. 1,30m (Silver Big GP)
Martine Eknes Hegna / Zoraya 7 5.pr. 1,25m (Silver Big Tour)
Jenny Krogsæter / Wilano F. Damgaard 9.pr. 1,20m (Silver Small Tour), 5.pr. 1,20m (Silver Small Tour)
Veronica Mysterud / Fightings Girl 17.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 9.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Martine Ottesen / Hypoliet Vd Koelaar 13.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Julie Askim Petersen / Gerlina S 8.pr. 1,25m (Silver Big Tour), 11.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Sanne Sørlie / Dalliante  7.pr. 1,15 (Silver Small Tour), 11.pr. 1,20m (Silver Small Tour)

Vilhelsmborg (DK) 
 Ane Straumsheim

Townhead Ballulah 10.pr. 1,35m
 Carlotta 13.pr. 1,30m  

Kristiansand/Søgne
Dagfinn Eide Askeland / Pilote Des Trous Noirs 5.pr. 1,20m
Eyvind Sverre Nistad
/ Gipsy Girl De Tiji 2. og 6.premie i 1,20m-klasser

Hønefoss
Malene Skålin / Melody 2.pr. LA (kat 2)
Knut Helge Dalen / Jakarta Odeveld 3.pr. 1,20m
Michelle Perryman / Kiki Ask  5.pr. 1,10m 

Grenland
Emilie Røsting Øverby / Viego Les Hauts  5.pr. 1,10m

Vestre Bærum
Merethe Rui Koppergård / Cash De Laubry Z  5.pr. LC:3

  

Bra jobbet alle sammen. Gratulerer så mye med fin innsats.


Nå blir det litt roligere på Linnesvollen en periode fremover. Kanskje godt for alle som har vært deltakende både med jobb på stevnet og andre, å ta en pust i bakken. Kanskje får også «Mr. Show Director» Eirik også en velfortjent ferie? Og flere med ham muligens, det er mange som har stått på og vært delaktige i stevner på Linnesvollen. Det har vært hektiske uker her i Lier, og fri eller ei, alle som har vært engasjert i stevner, helg etter helg, settes stor pris på.

Vi minner om at Eurosport sender 

Nations Cup
Torsdag 03/09 kl. 11:00 på Eurosport Norge
Fredag 11/09 kl. 17:30 på Eurosport 1
og
NM dressur –  høydepunkter fra finalen for unge ryttere og senior
Torsdag 03/09 kl. 13:20 på
 Eurosport Norge
Fredag 11/09 kl. 19:55 på Eurosport 1
Mandag 14/9 kl. 10:00 Eurosport 1

Stevnesesongen 2020 er så absolutt ikke slutt og flere konkurranser er i vente.
Vi nevner noen:
5. – 6. september arrangeres det Buskerudmesterskap i sprang og dressur i regi av Sigdal og Rosthaug Hestesportslag. (NB! Frist for påmelding sprang går ut i dag kl. 23:55. Dressur 1/9 kl. 22:00)
Arendal og Grimstad L/E stevne ponni/hest 11-13/9
Grenland: Elitestevne sprang18-20/9
Skogan Rideklubb arrangerer to uker (1-4/10 + 7-10/10) CSI2*/CSIyh/CSIp/ nasjonale klasser ponni kategori 2.
Flere innendørsmesterskap blir det også:
Grenland: INM ponni og children (+ landsstevne hest) 23-25/10
Arendal og Grimstad: E-stevne hest + hallmesterskap unghest 30/10 - 1/11
Jarlsberg og Melsom: INM senior og unge ryttere
Selv skal vi arrangere Buskerud Rytterkrets vintercup 14-15/11.
 

Resultatlink:
Linnesvollen
Bærum 
Vilhelmsborg
Kristiansand/Søgne
Hønefoss
Grenland
Vestre Bærum

Hestesport.no:
27.august    27.august    27.august
28.august    28.august    28.august   28.august 
30.august   30.august   30.august


0 Kommentar

Stevnehelgen 20. - 23. august

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 25. Aug 2020

Det ble intet Spring Tour i år, men derimot ble det sist helg arrangert et CSI2* stevne på Linnesvollen (Drammen International uke 1), til glede for mange.
Og det skortet ikke på gode resultater blant DORs ryttere verken her eller på andre stevner rundt om i løpet av helgen 20. – 23. august.

Våre seirende ekvipasjer, blir som vanlig omtalt først i ukens oppdatering fra stevnehelgen.
Vi starter med de minste, nemlig ponnirytterne:
På D-stevne i regi av Søndre Nordstrand seiret Philippa Porskrog Heiestad og Balyanchor Jigsaw i søndagens MB (ponni)
Drammen International:
Samme dag red Julie Askim Petersen sin Sparkling Mr Boombastic til en 1.plass i Pony Small Tour (1,15m).

Madeleine Lien og Eh Quick Nina gikk av med seieren i Junior Big Tour (1,35m) på fredag.
Torsdag ble det Victoria Gulliksen og HG Bliss som tok 1.plassen i Silver Big Tour (1,30m). Hun red også Ibiza til seier i søndagens Gold Small Tour (1,40m).
Geir Gulliksen på hesten Arakorn ble torsdagens vinner av Gold Big Tour (1,40m)

Øvrige DOR-resultater:
Søndre Nordstrand
Nora Krogsæter / Hummer D 4.pr. 1,10m

Drammen International
Cathrine Aas / Quinine
2.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Hedda Hagen Berentsen / JJ Casiska
3.pr. 1,30m (Silver Big Tour), 13.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Sofie Rieber-Mohn Borgen / Chupa Chup
8.pr. 1,30m (Junior Big Tour), 3.pr. 1,35m (Junior Big Tour), 6.pr. 1,40m (Junior Grand Prix)
Johan Sebastian Gulliksen
Chaloubet 5.pr. 1,40m (Gold Big Tour), 2.pr. 1,45m CSI2* Grand Prix
Billy Honest 9.pr. 1,20m (Silver Small Tour)
Immanuel R 6.pr. 1,40m (Gold Small Tour)
Victoria Gulliksen
Cornadina 2.pr. 1,40m (Gold Big Tour)
Ibiza 6.pr. 1,35m (Gold Small Tour
HG’s Bliss 7.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Caretina 9.pr. 1,40m (Gold Big Tour)
Turin Z 12.pr. 1,20/1,30m (Youngster Tour 5/6 years)
Martine Eknes Hegna / Zoraya 7
4.pr. 1,20m (Silver Small Tour), 4.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Karoline Lien / IL Magnifico VM
12.pr. 1,20m (Silver Small Tour)
Madeleine Lien
Eh Quick Nina 4.pr. 1,30m (Junior Big Tour), 5.pr. 1,40m (Junior Grand Prix)
Castlefield Jess 5.pr. 1,30m (Junior Big Tour), 5.pr. 1,35m (Junior Big Tour), 3.pr. 1,40m (Junior Grand Prix)
Veronica Mysterud
Fightings Girl 2.pr. 1,20m (Silver Small Tour)
Julie Askim Petersen
Sparkling Mr Boombastic 8.pr. 1,20m (CSIP), 6.pr. 1,15m (CSIP small tour)
Chicago 9.pr. 1,25m (Junior Small Tour)
Hannah Marie Rogne / Casper
11.pr. 1,10m (Bronze Tour)
Sanne Sørlie
Dairago N 10.pr. 1,30m (Silver Big Tour)
Dalliante 8.pr. 1,20m (Silver Small Tour), 6.pr. 1,20m (Silver Small Tour)

Danmark
Ane Straumsheim / Burberry Mak 14.pr. 1,30m

 

 
VI GRATULERER! 
og ønsker alle lykke til på kommende stevner.

 

Se også hestesport.no
22.august
23.august
23.august

Resultatlink:
Søndre Nordstrand
Drammen International uke 1
Danmark


0 Kommentar

Levert avIdrettenOnline