Drammen Og Omegn Rideklubb

Drammen Og Omegn Rideklubb

Funksjonærliste Lier Horse Show 3. - 5. juli 2020

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 2. Jul 2020


Oversikt over arbeidsoppgaver Lier Horse Show sprang. Ved eventuelle endringer vil listene bli oppdatert.
Vennligst følg med på når du skal jobbe og still opp i god tid før klassestart.  

Det mangler fortsatt et par stykker på listen, så har du mulighet ta kontakt med stevneleder 
Karina (tlf 909 97 863 )
Vi er veldig glade for deres hjelp, velkommen skal dere være til et hyggelig stevne på Linnesvollen



Stevneleder: Karina Martine Espedal
Overdommer: Melinda Elise Gramdal
Dommer(e): Ivar Alme, Anne Cathrine Bugge
Banebygger: Anders Hafskjold
Steward: Kristin Høst Grønvold
Sekretariat: Astrid Pedersen
Tidtaker: Horse Multimedia
Helsepersonell: Sharon Lauritzen (fredag/lørdag), Merete Kristiansen (søndag)

Stevneinfo., start- og resultatlister finner du på Equipe


FREDAG 3. JULI

Kl.KlasseSpeakerSkriverBanen + møkking
Registrering
parkering
RingmasterSlodding
12:001  80cmAndrea Blom-----------Sharon. Eyvind, Mina AndersenØydis Pedersen 11-14Emilie Gulhaugen
14:202  1mJohannes K. KihleKristine RosethSharon, Andrea Blom, Marthine EklundMarius GulhaugenEmilie Gulhaugen
17:203 1,10mJohannes K. KihleMartine SteenSharon, Julie, MayaMarius GulhaugenEmilie Gulhaugen

LØRDAG 4. JULI

Kl.KlasseSpeakerSkriverBanen + møkking
Registrering
parkering
RingmasterSlodding
09:004  80cmAndrea Blom-----------Sharon, Eyvind
Alexandra T.
11:055  1mJohannesKristine RosethSharon, Julie, TildeMartine SteenAnne Katteland
13:456  1,10mIngerid L.S.Veronica MysterudSharon, Sander og Silje Arnet
Anne Katteland
16:457  1,20mMartin JacobsenIngerid L.S.Sharon, Sander og Silje Arnet

Anja Skaattum

SØNDAG 5. JULI

KlKlasseSpeakerSkriverBanen + møkkingRegistering
parkering
RingmasterSlodding
09:008  90cmMargrethe L.S.-------------Merete Kristiansen, Eyvind N.Bjørn Kristiansen
08:00 - 12:00
Stina Nyberg
11:109  1mMargrethe L.S.Martin JacobsenMerete k. Julie, Ragnhild R.C.Bjørn Kristiansen
08:00 - 12:00
Stina Nyberg
14:1010  1,10mRagnhild R.C.Martin J.Merete K. Veronica M., MayaMarius GulhaugenAlexandra T.
17:0511  1,20mGøril R.Sofia NybergMerete K. Linda HanssenMarius GulhaugenEmilie Gulhaugen



0 Kommentar

Oppsummering fra helgens stevner

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 29. Jun 2020

Nok en stevnehelg er over, og mange er nok glade for at vi er nok ett skritt nærmere «normalen», selv med strenge korona-tiltak på stevneplassene rundt om.
Værgudene viste seg fra sin litt mindre velvillige side til tider, men gjennomførte stevner ble det.
Vi i DOR har hatt ryttere både i Polen, Grenland og på hjemmebane, helgen som nå ligger bak oss.
Mange gode plasseringer har det også blitt.

I ukens oppdatering fra stevnefronten starter vi selvfølgelig med klassevinnere:

På Grenland Ryttersportsklubbs L-stevne i sprang, for ponni og hest, red Øydis Standeren Pedersen sin kategori 1 ponni Cloe til seier i LA.

På hjemmebane (E-stevne sprang) ble det flere DOR-seire i løpet av helgen:
Nora Krogsæter / Athena 1.pr. 1,15m
Johan-Sebastian Gulliksen: 1.premie 1,40m med Billy Cool og 1.premie i 1,45m med Emmylou
Geir Gulliksen og VDL Groep Quatro seiret i søndagens Grand Prix klasse (1,50m)
Se også hestesport.no

Øvrige DOR-resultater
Grenland: Julie Askim Petersen / Sparkling Mr Boombastic (kat 1) 3.pr. MB

Linnesvollen:
Hedda Hagen Berentsen
Avanti Undercover W 16.pr. 1,30m
JJ Casiska 6.pr. 1,30m
Andrea Louise Tangeraas Blom /Chameo 4.pr. 1,10m
Sofie Rieber-Mohn Borgen / Chupa Chup 6.pr. 1,20m
Ingrid Gjelsten / Best Boy 2 8.pr. 1,30m
Johan-Sebastian Gulliksen
Immanuel R 10.pr. 1,30m
Equador Z 7.pr. 1,40m
Victoria Gulliksen
Caretina 5.pr. 1,40m
Cornadina 5.pr. 1,30m, 7.pr. 1,40m
Ballenteskin Watch This 4.pr. 1,50m
David Guetta 3.pr. 1,45m, 3.pr. 1,50m
Eracantos 9.pr. 1,45m
HG’s Bliss 13.pr. 1,30m
Chanell Z 16.pr. 1,20m
Jenny Krogsæter / Asaka Z 8.pr. 1,35m
Karoline Lien / IL Magnifico VM 3.pr. 1,20m, 16.pr. 1,25m
Madeleine Lien / Eh Quick Nina 15.pr. 1,30m, 13.pr. 1,30m
Veronica Mysterud / Fightings Girl 9.pr. 1,20m, 7.pr. 1,25m
Sanne Sørlie
Diarago N 12.pr. 1,30m
 Viego les Hauts 9.pr. 1,30m, 11.pr. 1,30m

Ciekocinko (Polen)
Ane Straumsheim / Crazy Daizy 10.pr. 1,10m

 Vi gratulerer våre ryttere med gode resultater og ønsker dem alle lykke til videre på neste stevne. 


Link – resultatlister:  
Grenland
Linnesvollen
Polen

 

 


 


0 Kommentar

NM-lag sprang DORs lag 2020

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 23. Jun 2020

Da kan sportskomiteen i Drammen og Omegn Rideklubb meddele at vi har to lag klare til årets lag-NM sprang.

Stevnet arrangeres i 10. - 12. juli, i regi av Sandnes og Jæren Rideklubb.

Lagene har følgende sammensetning: 

Geir Gulliksen
Johan-Sebastian Gulliksen
Victoria Gulliksen
Julie Bergem

Jenny Krogsæter
Martine Eknes Hegna (Zoraya)
Cathrine Aas (Quinine)
Celine Eknes Hegna


Statutter
Stevneinvitasjon


0 Kommentar

Oppsummering fra de siste helgers stevner

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 22. Jun 2020


Det har vært stille på stevnefronten i en lang periode i år. Nå har vi heldigvis kunnet begynne med stevner igjen, og det gleder vi oss over.Klubbens ukentlige oppsummering av våre rytteres resultater, vil vi nå komme tilbake med på ukentlig basis.Denne uken starter vi i med stevner fra de siste dagene i mai 2020 frem til helgen som nå ligger bak oss. 

På D-stevne (30.-31.mai) sprang arrangert av Grenland Ryttersportskubb, red
Sofie Rieber-Mohn Borgen hesten Briljantbridge B til en 9.premie i 1,20m-klasse.

6 – 7 juni var det duket for nok et D-stevne i sprang, denne gang i regi av Hønefoss og Ringerike Rideklubb.
Marte Samnøy Harstad på hesten Clooney Ask tok 5.premie i 1,20m.
Josefine Randem og Casanova (VII) tok 6.premie i 1m-klassen.

Helgen 13- 14 juni arrangert Grenland nok et sprangstevne.
Ane Haslestad Føreid og Casall’s Cava kunne ta med en 13.premie i 1,10 m-klasse med seg hjem, mens Fanny Henriette Askevold Storkaas og Remus L’Enchante en 6.premie i 1,20m.

Søndre Nordstrand arrangerte også D-stevne i sprang 13 – 14 juni. Her red Philippa Porskrog Heiestad ponnien Ballyanchor Jigsaw (kat.3) til en 3.premie i LB og 2.premie i LA. 

Så til helgen som nå så vidt er lagt bak oss: Det er veldig hyggelig at vi nå igjen kan arrangere stevner med litt flere deltakere, dog med ganske strenge «korona-regler» men det må til i disse tider.

Grenland arrangerte D/L stevne i dressur 19-21/6
Her red Kady Besseberg sin Engas Matthew til en 2.premie i MC:1

På Arendal og Grimstad Rideklubbs L-stevne i sprang hadde vi også DOR-ekvipasjer til start.
To seire ble det også på våre ponniryttere:
Philippa Porskrog Heiestad red sin Ballyanchor Jigsaw (kat 3 ponni) til seier i LB fredag og i LA på lørdag. I tillegg tok de også en 2.premie fredagens LA-klasse.
Klasseseier ble det også på Malene Skålin og hennes kategori 2 ponni Melody, i lørdagens LB-klasse. 

På D-stevne (sprang) arrangert av Sørkedalen Rideklubb 21. juni, tok Ann-Sofie Nystrøm på Asli, en 4.premie i 1m-klassen. 

Ekstra hyggelig var det jo selvsagt å kunne arrangere stevne på hjemmebane.
DORs elitestevne i sprang hadde mange startende i løpet av fire dager. Gode resultater på hjemmebane ble det også på våre ryttere, selv om værgudene nok ikke var så samarbeidsvillige som vi helst hadde sett de var. Tre seire ble det på DORs ryttere i løpet av helgen:
1.premie i 1,35: Johan-Sebastian Gulliksen og Billy Cool. Med Chaloubet red han også til seier i søndagens GP klasse (1,45m) etter en spennende omhopping.
Victoria Gulliksen og Ibiza vant også en 1,35m-klasse under stevnet.

Øvrige DOR-resultater:
Cathrine Aas / Quinine 8.pr. 1,30m
Julie Bergem / Hermes 8.pr 1,45m
Hedda Hagen Berentsen
JJ Casiska 5.pr. 1,30m
Lord Van De Groenendijk 24.pr. 1,20m
Avanti Undercover W 25.pr. 1,20m, 4.pr 1,25m
Sofie Rieber-Mohn Borgen
Briljantbridge B 5.pr. 1,20m, 8.pr. 1,20m, 21.pr. 1,25m
Kiss of Time 12.pr. 1,20m
Ingrid Gjelsten
Violetta D 2.pr. 1,35m
Jovinal 2.pr. 1,35m, 7.pr. 1,40m
Jackson VD Bisschop 6.pr. 1,45m, 7.pr. 1,45m
End Good All Good 5.pr. 1,35m
Geir Gulliksen
Edesa S Banjan 3.pr. 1,45m
Arakorn 2.pr. 1,45m
Gin Chin Van Het Lindenhof 8.pr. 1,45m
Johan-Sebastian Gulliksen
Immanuel R 8.pr. 1,35m
Emmylou 5.pr. 1,45m
Equador Z 2.pr. 1,40
Victoria Gulliksen
Ballenteskin Watch This 9.pr. 1,45m
Eracantos 8.pr. 1,40m, 3.pr. 1,45m
Ibiza 7.pr. 1,35m, 10.pr. 1,40m
Celine Eknes Hegna / Portobello Road 10.pr. 1,20m
Martine Eknes Hegna / Zoraya 7 6.pr. 1,30m
Jenny Krogsæter / Cimbalou’s Girl 10.pr. 1,30m
Nora Krogsæter / Athena 4.pr. 1,10m, 2.pr. 1,15m
Karoline Lien
Quality You Della Caccia 6.pr. 1,35m
IL Magnifico VM 10.pr. 1,10m, 12.pr. 1,10m, 5.pr. 1,15m
Madeleine Lien / Eh Quick Nina 13.pr. 1,30m
Veronica Mysterud / Fightings Girl 11.pr. 1,10m, 21.pr. 1,20m, 18.pr. 1,20m
Martine Ottesen / Hypoliet Van De Koelaar 11.pr. 1,40m
Julie Askim Petersen
Gerlina S 11.pr. 1,20m
Sparkling Mr Boombastic 7.pr. 1,10m, 2.pr. 1,10m
Sanne Sørlie / Dairago N 6.pr. 1,30m

Resultatlinker:
Grenland 30-31 mai
Hønefoss 6-7 juni
Grenland 13-14 juni
Søndre Nordstrand 13-14 juni
Grenland 19-21 juni
Arendal 19-21 juni
Sørkedalen 21 juni
DOR 18-21 juni

Allerede førstkommende torsdag vil det bli nytt stevne på Linnesvollen. Nok et elitestevne i sprang arrangeres 25. - 28. juni.
3. - 5. juli skal vi også i år ha det tradisjonsrike Lier Horse Show. Først ute er D-stevnet i sprang.
Uken etter, 10. - 12. juli arrangeres Lier Horse Show dressur. 


0 Kommentar

LHS sprang og dressur 2020 --- Vi trenger din hjelp

Postet av Drammen Og Omegn Rideklubb den 16. Jun 2020

To stevner på to helger. DOR ønsker hjelp av så mange som mulig til diverse oppgaver under LHS sprang og LHS dressur.
Vi er takknemlige for all hjelp, og har du mulighet - ta kontakt med respektive kontaktpersoner/stevneledere.



LHS sprang
Trenger banemannskap, speaker(e), skriver(e). Ta kontakt med Karina enten på mail:
karinaespedal@hotmail.com (merk mailen LHS sprang 2020) eller på sms 90997863

LHS dressur
Her trenger vi protokollhenter(e), speaker(e) skriver(e).
Kan du stille opp ta kontakt med Rill på mail rill@oleka.no (merk mailen LHS dressur 2020) eller på sms 91543434


0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline